رنو کولئوس جدید در ایران

2017-renault-koleos

رنو کولئوس جدید در ایران

هر آنچه از پاریس و کشور فرنگی فرانسه می دانید به کنار. این بار باید کمی عمیق تر نگاه کنید و با تفکر بیشتر هر آنچه از خودرو کولئوس و یا به بیان دیگر هر چه از برند رنو در ذهن دارید را به کلی دور بریزید و ذهن خود را برای چیدمان جدیدی از وقایع آماده سازید چرا که این بار واقعا چشم ها را باید شست؛ جور دیگر باید دید.

آنچه رنو در طراحی جدید محصولات خود به معرض نمایش گذارده است را با هیچ چیزی جز روایت ققنوس قصه ها نمی توان مقایسه کرد. تولد دوباره یک برند خودرو ساز با سابقه فراتر از یک قرن پدیده ای نیست که به سادگی به واقعیت پیوسته و یا تکرار شود اما این حقیقت در خصوص رنو کاملا متفاوت است. در برنامه بین المللی که از سوی شرکت رنو برای خبرنگاران حوزه صنعت خودرو جهان برگزار شد این فرصت فراهم آمد که همگی از نزدیک با نسل دوم کولئوس، شاسی بلند به واقع دوست داشتنی رنو آشنا شوند. این آشنایی رنگ و بوی بسیار متفاوتی دارد که تنها از خط مشی جدید رنو در طراحی ظاهری و فنی سرچشمه نگرفته و شرایط عرضه این برند در بازار جهانی نیز بر آن تاثیر شگرفی گذارده است. در وصف این شرایط استثنایی همین بس که مردمان اروپا در پس چین، خاورمیانه و آمریکای جنوبی آخرین کسانی خواهند بود که شاهد ارائه این شاسی بلند در ولایت خود هستند. از این رو کولئوس نسل دوم، جایگاه ویژه ای برای مردمان این مناطق و بخصوص ایرانیان خواهد داشت.

تفاوت و تحول در اوج

نگاهتان را به راحتی از کولئوس جدید برندارید چراکه در این صورت نکات بسیار مهمی را از دست خواهید داد. این زیباروی بالا نشین پیرو طراحی مدرن و کاملا به روز کمپانی رنو است که در جلو با استفاده از چراغ های روشنایی در روز به شکل حرف C انگلیسی چهره ای به واقع متمایز را به نمایش می گذارد که با رویت شدن در انتهای خیابان شانزه لیزه نیز، با صدای بلند و با افتخار رنو بودن خود را فریاد میزند. این سبک طراحی ملایم و لطیف با پرستیژ فراوان در انتهای خودرو نیز تکرار می شود تا حتی پس از عبور از دیدرس بیننده را در حسرت ناب تملک آن فرو برد. این زیبایی تنها محدود به ظاهر کاریزماتیک کولئوس خلاصه نمی شود. تحولی شگرف در بخش فنی آن صورت گرفته است که نمود آن در زوایای حلمه و فرار و فاصله کف از زمین جلوه می کند چرا که تا با آن به دل طبیعت وحشی نزنید به قوای فنی آن در عبور از بیراهه ها ایمان نمی آورید.

پیشرانه کولئوس نسل دوم یک نمونه تنفس طبیعی 2.5 لیتری چهار سیلندر خطی است که با اتصال به یک گیربکس CVT کاملا هوشیار و پاسخگو مجهز به قفل مرکزی سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل شما را در بیراهه ها بیش از آنچه تصورش را کنید راضی نگه می دارد. این خودرو به زودی در بازار کشورمان در کنار برادر لوکس خود یعنی سدان تالیسمان در ده رنگ بسیار جذاب و متفاوت عرضه خواهد شد که از هر نظر، نظر خریدار را نسبت به برند رنو و خط مشی آن متحول خواهد ساخت. پس آماده باشید که چشم ها را باید شست و جور دیگر باید دید.